طراحی سامانه پرمیت شرکت پارس کیش

درباره رویای مهندسی پارس کیش

شرکت ساختمانی مهندسین پارس کیش با بیش از ۲۰ سال تجربه، با معماری اقلیم های متنوع، شعری تازه از معماری ایرانی سروده و هدفش ایجاد آرامش بصری و حس ایرانی بودن در مخاطب خویش است. در مهندسین پارس کیش احداث بناهایی که هم اصالت و فرهنگ را حفظ کنند و هم در آن ها از نیروهای مشخص و باسواد و مصالح مرغوب روز دنیا استفاده شده باشد یک اصل همیشگی است که این اصل باعث رسیدن مهندسین پارس کیش به هدف غایی این گروه یعنی رضایت مشتری و کیفیت کارش شده است.

پرمیت چیست ؟

پرمیت در اصطلاح عامیانه به معنی اجازه و در کارگاه ساختمانی به معنای مجوز آغاز عملیات اجرائی است.

به عبارت دقیق تر پرمیت سندی است که عملیات های اجرائی انجام شده توسط پیمانکار را تائید نموده و برای انجام عملیات بعدی به او مجوز می‌دهد.

برای شروع هر عملیات کارگاهی و ساختمانی، لازم است تا اجازه انجام فعالیت های مرتبط با این عملیات ها، توسط یک سرپرست متخصص صادر شود. این اجازه، در قالب فرمی به نام پرمیت یا اوردر به پرسنل داده می شود. در این مقاله، به معرفی این فرم و مطالبی که درون آن مطرح می شود، خواهیم پرداخت.

معنی پرمیت چیست؟

پرمیت از لحاظ لغوی به معنای اجازه است و در محیط کارگاهی و ساختمانی نیز، مجوز انجام کار یا پرمیت (Permit to Work یا به اختصار PTW) که با نام اوردر (order) نیز شناخته می شود، دقیقا به معنای صدور اجازه انجام فعالیت های مشخص شده در قالب ضوابط و شرایطی است که از سوی سرپرست پروژه و با در نظر گرفتن شرایط آن تعیین می شود. Permit به شکل چندین فرم مختلف است که قبل از آغاز یک عملیات یا پس از پایان یک عملیات و پیش از شروع مرحله بعدی کار، باید توسط سرپرست پروژه در آن بازه زمانی تکمیل شود.

چرا تکمیل پرمیت برای پروژه های ساختمانی ضروری است؟

محیط های کارگاهی و پروژه های ساختمانی، همیشه مملو از خطرات و حوادثی هستند که اگرچه پیشگیری از وقوع آنها بسیار ساده است اما در صورت بروز، گاهی به قیمت ایجاد خسارات مالی و جانی سنگین تمام می شود. از این رو در پروژه های عمرانی، توصیه می شود که دستورالعمل های خاصی از سوی سرپرستان تعیین و اجرای آن برای تمامی پرسنل شاغل در این بخش ها ضروری باشد. فرم Permit یا اوردر یکی از همین دستورالعمل ها است. 

معرفی پروژه

طراحی با لاراول

طراحی سامانه پرمیت از آنجایی آغاز شد که روند دستی و سنتی شرکت مهندسین پارس کیش دیگر جواب گوی حجم پروژه های آنها نبود. خطاهای انسانی و نبود گزارش گیری و مشاهده آنلاین روند پروژه ها توسط مدیریت سبب شد طی جلساتی با مشاوره فناوری اطلاعات آن مجموعه(مهندسین پارس کیش) سامانه پرمیت طراحی شد.در این سامانه مدیر پروژه،پروژه مورد نظر را ایجاد کرده و سپس پیمانکار،دفترفنی،ناظر عالیه آن را انتخاب کرده ، پیمانکار پس از انجام مراحل فنی خود در سامانه ثبت کرده و پرمیت را به دفترفنی ارسال کرده مسئول دفتر فنی جزئیات مراحل فنی پیمانکار را برسی کرده و میتوان آن را رد یا تایید کرد در صورت تایید برای ناظر عالیه ارسال می شود و در صورت تایید ناظر عالیه گردشکار به مدیریت پروژه خواهد رسید و در صورت تایید مدیر پروژه پرمیت به اتمام رسیده و پیمکانکار میتواند یک صورت وضعیت جهت دریافت بخشی از مطالبات خود را ارسال کند.

شما هم به یک سامانه نیاز دارید؟

کافیست فرم زیر را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید

نظر کارفرما

رضایت مشتری

نهایت رضایت و تشکر را از شرکت یکتادیجی مخصوصاً آقای مهندس فولادی دارم و مشاوره ها و پیشنهاد های سازنده ایشان در زمینه طراحی سامانه پرمیت کمک بسزایی به شخص بنده و راه اندازی سایت این مجموعه نموده است و همچنین از نظر پشتیبانی هم همیشه و در همه حال پرسنل ایشان جوابگوی مشکلات و سوالات ما بوده اند.

حمیدرضا مدرسی

مشاور فناوری اطلاعات شرکت مهندسین پارس کیش

بهمن 1402