سوالی دارید؟ امروز با ما تماس بگیرید!

۰۷۱-۵۲۲۶۴۸۳۵

طراحی رابط وتجربه کاربری ( UI/UX)

امروزه کسب و کار ها برای ارتباط بهتر با مخاطب نیاز به ظاهری مناسب و تاثیرگذار دارند. به دنبال راه‌کارهای جذاب باشید تا تعامل کاربران را با نرم افزار خود افزایش و درنهایت فروش‌تان رابالا ببرید. شما می توانید در جهت پیشرفت، خلق ایده و ارزیابی قابلیت محصول تان، پروژه خود را به متخصصان UI و UX ما بسپارید.

چهار ویژگی مهم UI/UX

image

واضح و شفاف باشد

تمام هدف طراحی این است که افراد را قادر سازد با سایت شما ارتباط مناسب برقرار کنند

image

مختصر باشد

با مختصر نگه داشتن موارد، در وقت ارزشمند کاربران خود صرفه جویی کنید

image

جذاب باشد

رابط کاربری خوب باید جذاب باشد. یعنی زمانی که مخاطب با سایت شما کار می کند این فرایند برای او لذت بخش باشد

image

کارآمد باشد

برای داشتن رابط کاربری کارآمد، باید شما این امکان را برای کاربر فراهم کنید که در کمترین زمان به امکانات سایت دست یابد.

عموما با سایت یا اپلیکیشن متفاوتی برخورد داشته اید که ظاهر آن بسیار زیبا ولی کار کردن با آن دشوار است و همچنین عکس این موضوع نیز می تواند اتفاق بیفتد. علت آن مربوط به دو مفهوم UI/UX می باشد. در ادامه به بررسی هرکدام از مفاهیم می پردازیم.
طراحی رابط کاربری (UI)

عبارت User Interface Design که به اختصار UI گفته می شود، شامل ساختاردهی مناسب به همه عناصر پلت‌فرم می باشد. یعنی طراحی بخشی از سایت یا اپلیکیشن که کاربر در ابتدا با آن رو‌به‌رو شده و آن را می بیند. در رابط کاربری بیشتر به جنبه‌ی گرافیکی موضوع مورد نظر پراخته می شود. به طور مثال ظاهر کلی، دکمه ها، صفحات و سایر اجزای بصری هر قسمت به چه شکل باشد تا جلوه‌ی مناسبی به ‌سایت دهد و در نهایت کاربر بتواند ارتباط مناسبی با آن برقرار کند.

طراحی تجربه کاربری (UX)

عبارت User Experience Design که به اختصار UX گفته می شود، شامل حداکثر رضایت کاربر از تعامل با سایت یا اپلیکیشن می باشد. در واقع UX به راحتی و احساسات کاربر حین کار کردن با بخش های متفاوت سایت می پردازد و جوانب ارتباط کاربر با هر قسمت را در نظر می‌گیرد. اینکه ‌سایت شما به شکلی طراحی و پیاده سازی شود که هر قسمت به آسانی در دسترس مخاطبان قرار گیرد و برای کار کردن با هر بخش آسودگی و راحتی کاربر مد نظر باشد، اینها موضوعاتی از طراحی تجربه کاربری هستند.
با توجه به توضیحات ذکر شده می توان گفت جهت ایجاد ارتباط مداوم و تاثیر گذار سایت شما با کاربران، طراحی رابط و تجربه کاربری(UI/UX) نقش بسزایی دارند و با طراحی و پیاده سازی هر دو مفهوم می توان زمینه جلب رضایت مخاطب را فراهم آورد.
هدف ما در یکتادیجی این است که مشتریانمان را قادر سازیم تا با افزایش تعاملشان ، روابط بلندمدت با مشتریان و سایر ذینفعان خود برقرار کنند.

شما می توانید فرایند طراحی UI/UX در یکتادیجی را مشاهده کنید

تمام تلاش ما در یکتادیجی ارائه خدمات UI/UX با بالاترین کیفیت می باشد. هدف ما طراحی سایت و اپلیکیشن با ظاهری زیبا و چشم نواز خواهد بود که زمینه افزایش تعامل شما با کاربران را فراهم کند.

فرایند تحقیق و تجزیه و تحلیل 01

ارائه طرح مفهومی 02

طراحی وایرفریم (wireframe)03

اجرای طرح UI/UX04

آزمایش طرح اولیه05

فرایند کدنویسی طرح06

تست نهایی پروژه07

نیاز به مشاوره دارید؟

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید، مشاوران ما در اسرع وقت پاسخ گو هستند.