⁦🖥️⁩هکاتوریسم 2020 اولین ماراتن بین المللی برنامه نویسی وب و موبایل در حوزه ی گردشگری است. که به مدت سه روز با حضور تیم ها در بهمن ماه امسال در جزیره زیبای کیش برگزار شد.

 

درباره ماراتن

هکاتون یک کلمه‌ی مرکب از دو واژه‌ی هک (Hack) و ماراتن (Marathon) است. هکاتن‌ها در ابتدا رقابت‌هایی برای هک و نفوذ به سیستم‌ها بوده‌اند اما به تدریج و با فراگیرتر شدن آن‌ها به رقابت‌هایی برای تولید نرم‌افزارهای کاربردی تبدیل شدند. در ایران هم چند سالی است که گردهمایی‌های مختلفی در زمینه برنامه‌نویسی برگزار می‌شود و برنامه‌نویسان از سراسر ایران دور هم جمع می‌شوند و با چالش‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند.
هکاتوریسم 2020 اولین ماراتن بین المللی برنامه نویسی وب و موبایل در حوزه ی گردشگری است. که به مدت سه روز با حضور تیم ها در بهمن ماه سال 98 در جزیره زیبای کیش برگزار شد. تیم ها در روز اول با چالش های خود آشنا شده و به کمک مربیان که از میان مطرح ترین و با سابقه ترین افراد حاضر در کشور هستند، به ارائه راه حل هایی برای چالش ها پرداختند.

درباره رویداد:

با توجه به برگزاری اولین ماراتن بین المللی برنامه نویسی گردشگری ایران(هکاتوریسم 2020) در جزیره زیبای کیش و حضور مسئولین دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی، اعضای شورای سیاست گذاری تصمیم به برگزاری جشنواره ایده در منطقه آزاد کیش گرفتند چرا که اعضای شرکت کننده از نزدیک با ایده ها و طرح های استارتاپی و اختراعات بخش گردشگری،صنایع دستی و توریسم سلامت آشنا می شوند و در صورت کسب امتیاز های لازم، زمینه سرمایه گذاری و همکاری بین صاحبان ایده و سرمایه گذاران حاصل می‌گردد. در واقع این رویداد فرصت مناسبی برای تجاری سازی ایده ها و طرح ها می باشد.

در این رویداد یکتادیجی از بین 21 تیم مرحله نهایی به مقام ششم این ماراتون 3 روزه رسید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید