Local Seo

Local Seo (سئو محلی) چیست؟

به معنی بهینه سازی یک وبسایت برای دریافت ترافیک از جامعه محلی است. با لوکال سئو کاربران هدف شما یک جامعه محلی یا مشتریان نزدیک هستند. بسیاری از افراد از Serp محلی برای یافتن نزدیک ترین فروشگاه ها، کلینیک ها و نانوایی استفاده می کنند. این عمل برای رفع فوری نیاز ها صورت می گیرد.

با سئوی محلی مکان فیزیکی یک کسب و کار از ترافیک بیش تری برخوردار می باشد. گوگل در رابطه با Local Seo قوانین به خصوصی دارد.

3 شرط اصلی که گوگل برای Local Seo روی آن ها تمرکز ویژه ای دارد:

فاصله: 

مسافت تقریبی بین کاربر و کسب و کار هدف در رتبه بندی محلی برای مشاغل کوچک و بزرگ تاثیر بسزایی دارد. بنابراین باید آدرس دقیق، شماره تماس، ایمیل و سایر مشخصات ضروری را در صفحه تماس با ما قرار دهید. تمامی این اطلاعات بروز باید در Header و Footer و بخش های ضروری دیگر نیز وجود داشته باشد. این ها به رتبه بندی بهتر سایت شما کمک می کند.

ارتباط:

ارتباط شما با جستار های جستجوگر تاثیر خوبی در سئو محلی دارد. اگر فردی در جست و جوی محصولی در حوالی شما باشد و نمایه کسب و کار شما آدرس به روز شده ای داشته باشد، احتمالا گوگل با پاسخی مرتبط به شما کمک می کند. برای تحقق آن مطمئن شوید فهرست GMB شما دقیق و بروز است. آموزش بهینه سازی GMB

برجستگی:

گوگل به برجسته بودن کسب و کار شما در میان جامعه توجه بخصوصی دارد. این فاکتور را می توان با بررسی تعداد تراکنش ها و نظرات موجود در سایت ها آنالیز کرد. بیش ترین اهمیت در رتبه بندی یک کسب و کار محلی، بررسی های کلی و رتبه بندی ستاره را شامل می شود.

دستور العمل های گام به گام Local Seo

Local Seo

1- فهرستی از کلمات کلیدی ( Keyword ) تهیه کنید.    keyword

در ابتدای کار فهرستی از کلمات مهم را تهیه کنید به طوری که نشان دهنده خدمات شما باشد. برای مثال یک شرکت خودروسازی می تواند از “سازندگان خودرو” و “خرید خودرو” به عنوان کلمات کلیدی استفاده کند. پس از تهیه یک فهرست مناسب نمایه خود را در  Google Ads ایجاد کنید.

با داشتن حساب شما می توانید از ابزار Google Keyword Planner استفاده کنید. با استفاده از این ابزار منحصر به فرد می توانید کلمات کلیدی خود را بررسی کنید و بهترین کلمات را در سایت خود استفاده کنید. دشواری ( Dificulty ) کمتر و میزان جستجوی بیش تر کلمات مناسب تر است. با این کار رتبه سایت خود را ارتقا می دهید.

ابزار  MOZ  نیز یکی از بهترین سایت ها برای تهیه و بررسی کلمات کلیدی به شمار می رود.

2- نمایه GMB خود را بهینه کنید.

نمایه گوگل برای کسب و کار شما، که در ارتقای Local Seo بسیار موثر است باید به طور ویژه ای با کلمات کلیدی که در مرحله قبل راجب آن صحبت کردیم، بهینه سازی شود. یک نمای کلی و جذاب از خود ارائه دهید تا کاربران خیلی سریع اطلاعات زیادی راجب کسب و کارتان بدست آورند. باید بدانید که صفحات Google My Business که جزئی از گوگل هستند زمانی که Keyword محلی مرتبط با شما سرچ شود، ظاهر می شوند.

وقتی کاربری عبارت رستوران یا فروشگاه نزدیک من را جستجو می کند گوگل متوجه می شود که کاربر به دنبال یک نتیجه نزدیک به خود است. بنابراین نمایه GMB گوگل بالاتر از نتایج استاندارد صفحه اول، نشان داده می شود. با این قضایا نمایه Google My Business تاثیر فوق العاده ای در سئو محلی شما دارد. پس تا جایی که می توانید تمام اطلاعات و نکات مربوط به کسب و کارتان را در آن درج نمایید.

برای مثال

نام – سایت اینترنتی – شرح کسب و کار – تاریخ افتتاحیه – ویژگی ها – دسته بندی – نشانی – عکس ها – محل خدمت – ساعات فعالیت و تعطیلات و …

همچنین برای بهتر شدن آن می توانید از تصاویر گویای متن جایگزین آن استفاده کنید.

3- از شبکه های اجتماعی برای افزایش ترافیک وبسایت استفاده کنید.

social-media

اشتراک گذاری محتوا و مطالب در شبکه های اجتماعی می تواند در بهبود سئوی خارجی سایت شما بسیار تاثیر گذار باشد. با این کار نرخ کلیک (CTR) و ترافیک سایت افزایش می یابد که در Local Seo بسیار حائز اهمیت است.

4- تمام اطلاعات را شفاف نگه دارید و لیست های اضافی را پاک کنید.

گوگل تمایل دارد دایرکتوری های بروز و واقعی را ببیند.

دایرکتوری

دایرکتوری ها معمولا دارای اطلاعات تجاری مانند شماره تماس، آدرس و سایر جزئیات هستند.

شماره تلفن اشتباه یا آدرس نادرست و غلط های املایی می توانند برای سایت شما دردسر ساز باشند. همچنین از شماره تلفن یا آدرس های تکراری به هیچ وجه استفاده نکنید.

5- روی حسابرسی Local Seo سرمایه گذاری کنید.

در یک وارسی سئوی محلی می توانید موقعیت خود را بهتر درک کنید. می توانید بفهمید که نیازمند چه تغییراتی برای نتایج بهتر هستید.

رسیدگی Local Seo شما می تواند شامل مراحل زیر باشد :

الف. حسابرسی گوگل برای کسب و کارمان

ب. حسابرسی کنسول جستجوی گوگل

ج. وارسی فنی سئو

د. تحلیل و بررسی رقبا

ه. بررسی دایرکتوری ها

س. بررسی جامع وبسایت

این ها همه موارد مهمی در جهت ارتقای سئو محلی سایت شما به شمار می روند.

6- با URL ها، عناوین و محتوای سایت خود را بهبود بخشید.

در این مرحله تمرکز خود را روی محتوا خود بگذارید. کلمات کلیدی و مرتبط را در سر صفحه ها ، URl ها ، برچسب ها ، توضیحات متا و بخش های مختلف محتوای خود بهینه کنید. گوگل قادر به درک کیفیت محتوا است، در صورتی که محتوا برای مخاطبین کارآمد باشد، توسط گوگل رتبه بندی می شود.

اولین و مهم ترین اولویت گوگل کاربران است. برای Local Seo کسب و کار خود را تجزیه و تحلیل کنید و حوزه های متمرکز خود را مشخص کنید، در نهایت محتوایی ایجاد کنید که ایده آل مخاطب باشد و کاربران را جذب خود کند.

7- سایت شما باید ریسپانسیو (واکنش گرا) باشد. responsive for Local Seo

امروزه اکثرا کاربران با گوشی موبایل فعالیت و جستجوی خود را انجام می دهند. سایت واکنش گرا مخاطبین بیش تری را جذب خواهد کرد و ترافیک سایت را افزایش می یابد. بنابراین ساختن وبسایت بصورت ریسپانسیو یکی از فاکتور های ارتقای Local Seo به شمار می رود.

8- آخرین ویژگی تاثیر گذار Local Seo: پاسخ گوی نظرات باشید.

comment

اگر کاربران نظر خود را راجب خدمات یا محصول شما، بصورت خوب یا بد بدهند، بهتر این است که جواب آن ها را بدهید. زیرا با این کار صداقت و اعتبار خود را نشان داده و این برای اکثر کاربران موردی اثر گذار به شمار می رود. پاسخ گویی و صحبت با مشتریان از جمله مهم ترین عوامل بهینه سازی سئو محلی است.

کلام آخر

Local Seo هیچگاه بیشتر از الان مورد توجه نبوده است. حال با یادگیری این 8 تکنیک فوق العاده و عمل کردن به آن ها به کسب و کار خود رونق ببخشید. این امکان وجود دارد که شما قبلا برخی از این تکنیک ها را انجام داده اید اما هنوز از رقیب مورد نظر خود عقب تر هستید، اگر با انجام تمامی این تکنیک ها باز به کمک یا مشاوره اختصاصی نیاز داشتید، متخصصان ما در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ برای کمک به شما عزیزان آماده خدمت گذاری هستند. با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط


1. افزایش سرعت سایت بصورت اصولی

2. تبلیغات در شبکه های اجتماعی

3. روش بازار یابی در لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید